کاور ( محافظ ) کارتخوان چیست ؟

اشاره :

زمانی که یک محصول برای نخستین بار به عنوان یک پدیده نو ، ایده پردازی ، تولید و به بازار مصرف معرفی می گردد ، در ابتدای امر می بایست مشتری را پیرامون ماهیت و  کاربرد آن محصول در زندگی و کسب و کارش به یک شناخت جامع و اثر بخش رساند .

در این مبحث تلاش می شود محصول کاور (محافظ) دستگاه های کارتخوان یا همان پایانه های فروشگاهی که در اینجا با اصطلاحِ کاور کارتخوان به تشریح آن می پردازیم ، شناختی اجمالی برای شما مصرف کننده محترم فراهم نماییم 

به قطع از دستگاه های کارتخوان شناخت کافی دارید و اگر این مطلب را می خوانید بدان معناست که نیازی به تشریح تکنولوژی پایانه فروش ندارید .

اما کاور کارتخوان موضوعی است که بخاطر ابداعی بودن آن به عنوان یکی از محصولات جانبی نوین و بدیع ، می بایست با آن آشنا شوید 

( کاور ) در مفهوم رایج به معنای ( پوشش دهنده ) یـــا بــه عبــارت سـاده تر ( محافظ ) می باشد . حالا ترکیب دو واژه کاور و کارتخوان ، واژه دو سیلابی تازه ای به ما می دهد که جای بحث دارد .

همانطور که می دانید پایانه های فروشگاهی دستگاه هایی هستند که بخاطر حساسیت در ساز و کار و تماس مستمر با عوامل محیطی ، همواره در معرض اختلال و تخریب هستند . در اینجا کاور کارتخوان محصولی است که عهده دار حفظ صحت و امنیت دستگاه می باشد .

صنایع چرم طاطائی تبریز ضمن یک پروسه تحقیقاتی و نیازسنجی در موضوع یاد شده ، محصولی را برای نخستین بار در ایران و جهان تولید نموده است که دارای پارامترهایی مطابق با ملزومات کاربردی دستگاه های کارتخوان می باشد . تولید این محصول که یک پدیده صنعتی و هنری می باشد همینک طی یک طرح صنعتی انحصاری در اختیار صنایع چرم طاطائی تبریز می باشد .

بر اساس نمونه عرضه شده می توانید با فرم کلی محصول آشنا شوید .   

 

 از جمله مشخصه های محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد :

قالب کلی محصول بر اساس طراحی صنعتی انواع دستگاه های کارتخوان رایج طراحی و تولید شده است .

ساختمان محصول از 5 بخش تشکیل شده که شامل  :   

 ( بدنه ، لفاف کیبورد ، لفاف محافظ و ضربه گیر داخلی ، یراق آلات و آویز نگهدارنده مچ می باشد )

بدنه محصول بـا مـواد اولیـه متنوع بر اسـاس خواست و نیـاز مشتری تولید می شود . غالب این مواد را چرم طبیعی ، چـرم مصنوعـی و بـرزنت در ضخامت های متفاوت تشکیل می دهد .

لفاف و یا آستری ضربه گیر که اغلب از جنس فوم EVA  می باشد . وظیفه این قطعه از محصول حفاظت از آن در برابر بار و شدت ضربه استانداردی است که احتمال وقع تخریب را در دستگاه بالا می برد .

لفاف یا پوششPVC   محافظ کیبورد از دیگر قطعات این محصول است که کاربرد آن حفاظت از بخش حساس و صفحه نمایش دستگاه در مقابل ضربه و آسیب های محیطی اینچنینی است . جنس این لفاف از پلی کربنات شفاف است .

یراق آلات استفاده شده در کاور شامل دو نوع دکمه چفتی و دکمه ( قزن ) یا قابلمه ای و یک حلقه نگهدارنده آویز مچی است .

تولید کننده انواع کاور کارتخوان پوز انحصاری چرم طاطائی تبریز

PAX S910 - PAX S90 - PAX D210B - PAXD210 G - PAX A930 - PAX S85-PAXS58
UROVO I900S -NEXGO G3- VERIFONE520 - VERIFONE 675 - VERIFONE 670 - VERIFONE 680
NEWLAND SP600 – NEWLAND N910-AMP 8000-SZZT KS8210 – SZZT KS8323
AMFU AF70-NEWPOS 7210 – NEWPOS 8210-MOREFUN H9

بهترین برندهای تولید کننده دستگاه های پایانه فروشگاهی کارتخوان POSE

Ingenico Verifone - Fujian Newland - Pax TechnologyBBPOS - SZZT Electronics - Shenzhen Xinguodu - Dspread Technology - New POS Technology - Castles TechnologyBitel - Hangzhou Sunyard - Spire PaymentsCenterm - First DataCyberNet  - Shenzhen JusttideAisino Yarus AMP  LYNXBluebird

چند نکته درمورد کاور :

تولید و توزیع این کاور در انحصار صنایع چرم طاطائی تبریز می باشد 

طراحی و تولید این محصول خلاقه و ابداعی است .

دست دوز بودن ، تلفیق هنر و صنعت و قرار گرفتن این محصول در سبد محصولات هنری سنتی و دست ساز ، یکی از شاخصه های مهم محصولات ماست .

قابل ترمیم و بازیافت بودن ، جریان چرخه احیای طبیعی و تجزیه پذیر بودن نیز نکته شایان توجه دیگری است که از بدو طراحی تا تولید محصول لحاظ می شود  .

بهداشتی بودن این محصول از بدو پروسه گند زدایی و آنتی باکتریال شدن در مرحله دباغی از جمله شاخصه های درخشان این محصول است . همچنین نانومتریک نمودن الیاف و چرم مصنوعی در آینده نزدیک از جمله مسائلی است که در برنامه بهبود و ارتقاء کیفی و بهداشتی محصولات در دستور کار داریم .

در مجموع کاورکارتخوان محصولی بدیع و خلاقه است که صنایع چرم طاطائی تبریز با ثبت انحصاری و به تولید انبوه رسانیدن آن همینک در دسته یکی از اقلام ضروری در قالب لوازم جانبی مهم دستگاههای کارتخوان قرار گرفته است و حتی می توان گفت این محصول همینک از ملزومات دستگاه های کارتخوان می باشد .                                                                         

 این محصول همینک در ایران به صورت یک   (تولید ملی ثبت )و به بازار معرفی و عرضه شده و مشتریان انبوهی داشته و دارد کـه در سایت های زیر  به معرفی بـرخـی از آنها پرداخته ایم.                                                                                                                        www.kaverkartkhan,com     www.kifkartkhan.com

همچنین یادآور می شویم که صنایع چرم طاطائی تبریز تنها تولید کننده جهانی این محصول می باشد و در افق دید خود عرضه محصول به بازارهای مطرح جهانی را دارد . در همین راستا ما در تدارک بهینه سازی زیر ساخت های خود در کشورهای ترکیه ، اقلیم کردستان عراق ،ارمنستان ، آذربایجان ، گرجستان ، قرقیزستان ، روسیه و کشورهای اروپایی و در مجموع بازارهای جهانی هستیم .