عمده فروشی به چه معناست؟

به خرید کالا در مقیاس های بزرگ (عمدتا از تولید کننده) و فروش آن به مشتریان (خرده فروشان، صنایع و ...) به صورت عمده و قیمت پائین عمده فروشی گفته می شود. همان گونه که دستگیرتان شده است، عمده فروش در حقیقت واسطه است.

انواع عمده فروشی :

بازرگان عمده فروش

واحد تجارى مستقل ( شخصى ) متعلق به شخصى که سند مالکیت کالا را به نـام خـــود منتقل مى کند . امکان دارد خدمات کامل و یا خدمات محدود Jobber ارائه کند. شاید بتوان Jobber  را عمده فروش محلى یا خرده پا نامید.

 

عمده فروش ارائه کننده خدمات کامل

این نوع شرکت ها انبوهى از انواع کالا در انبار ( تحت تملک خود ) دارند ، داراى نیروى فروش هستند ، مى توانند کالا ها را به نسیه ( قسطى ) بفروشند ، یعنى به خریداران کالاهاى فروخته شده را تحویل بدهند ( در مبدأ یا در مقصد ) . بیشتر معامله هاى آن ها با خرده فروشى است . اغلب در زمینه چندین خط محصول فعالیت مى کنند . امکان دارد در یک یا دو خط محصول یا حتى در بخشى از یک خط محصول فعالیت کنند. عمده فروش هایى که در زمینه صنایع مختلف فعالیت مى کنند اقلام مورد نیاز تولید کنندگان را تهیه و عرضه مى کنند ، امکان دارد در زمینه دادن اعتبار و حمل و نقل ( تحویل دادن مواد فروش رفته هم خدماتى را ارائه کنند ) .

عمده فروش توانمند ( ارائه کننده بالاترین خدمات )

عمده فروش ها داراى قدرت بسیار بالایى هستند ، محصولات خاص ( انواع محدودى از محصولات) را به خرده فروشى هاى کوچک ( خرده پا ) در ازاى پول نقد عرضه مى نمایند.

بنکدار

این گروه نمایشگاه ها را برگزار ، قیمت کالاها را تعیین و سیستم ثبت و نگهدارى کالاهــا را ارائه مى کند. آن ها سند مالکیت کالاها را به نام خود منتقل مى کنند و فقط براى کالاهایى که تا پایان سال به خرده فروشى ها فروخته اند ، صورت حساب تهیه و ارسال مى کنند. Rock Jobbers عمده فروشى هاى خرده پا) در رابطه با اقلامى از کالاها (غیر از مواد غذایى به خواربار فروشى ها و خرده فروشى ها) خدماتى را ارائه مى کنند.

و انواع دیگر....

نحوه همکاری با ما در زمینه عمده فروشی ؟

همکاری با صنایع چرم طاطائی تبریز به دو صورت امکان پذیر است :

فروش محصول به دفاتر فروش کارتخوان یا شرکت های ارائه دهنده خدمات  PSP

فروش محصول به نهادهای دولتی ، سازمانها ، صنایع و شرکت هـای تولیدی و بازرگانی خصوصی .

در مورد اول همکاری ما بدین صورت می باشد :

ارائه دهندگان خدمات مربوط به دستگاه های کارتخوان اعم از فروشندگان دستگاه یا ارائه دهندگان امتیاز و واگذار کنندگان پایانه هـای فروشگاهی از جمله مهمترین مخاطبان هدف ما می باشند . چرا که ما به واسطه ارتباط با ایشان به طیف گسترده ای از مشتریان دسترسی پیدا می کنیم . در عوض این دفاتر با استفاده از محصولات ما در پشتیبانی ، حفظِ امنیتِ ساز و کاری و سایر موضوعات حفاظتی ، کاهش هزینه های تعمیرات و ...  برای دستگاههای عرضه شده خود از وجاهت و اعتبار مضاعف در نزد مشتریان خود برخوردار می شوند .

 

در مورد دوم همکاری ما بدین صورت می باشد :

شیوه همکاری ما با نهادهای دولتی ، سازمان ها و شرکت های تولیدی و بازرگانی  کمی با شیوه اول متفاوت است 

نهادهای دولتی با خرید عمده از ما شعبات خود و استفاده کنندگان از دستگاه های پاینه فروش مستقر در این نهاد ها را پوشش می دهند . به عنوان مثال ما در همکاری با ایساکو و مجموعه امدادخودرو ایران با فروش تعداد کثیری از محصولات خود بخش عمده ای از خدمات دهندگان و تعمیرکاران جاده ای و سیستم حمل و نقل وابسته را پوشش دادیم .

استفاده از پایانه های فروش در سیستم پخش عمده یا مویرگی در فرایند تبادلات مالی بسیاری از شرکت های تولید و توزیع کننده قرار دارد . همکاری ما با برخی صنایع غذایی و خدمات دهندگان در این زمینه منجر به فروش تعداد بیشماری از محصولات متنوع به شرکت هایی چون شونیز و اسنپ فود گردید .

مراحل ایجاد همکاری و تعامل :

کسب اطلاعات مورد نیاز از همین سایت با موضوعیت عمده فروشی

ارتباط با ما و احراز هویت سازمانی

انتخاب محصول

مذاکرات اولیه و صدور پیش فاکتور

تنظیم قرارداد و ثبت سفارش

تولید و تحویل محصول

نکته :

در موضوع احراز هویت سازمانی شما با مراجعه به بخش .............. و طی مراحل بارگذاری مجموعه ای از اطلاعات ، خود را به ما معرفی می کنید .

سپس محصول مورد نظر خود را در بخش ............... انتخاب می کنید .

مذاکرات و توافقات اولیه صورت می پذیرد و ما اقدام به صدور پیش فاکتور می نماییم .

در مرحله بعد موضوع عقد قرارداد به میان می آید که به دو صــورت انجام می پذیرد . ( قرارداد مجازی که در بخش ................... بارگذاری شده است و یا قرارداد حضوری ) . امضای قرارداد به منزله ثبت قطعی سفارش و آغاز تولید و تحویل محصول مورد نظر شماست و فسخ قرارداد شامل جرایم مالی تعریف شده در قوانین عقد قرارداد می شود .  

کلیه ضوابط مربوط به چگونگی تحویل محصول و تسویه حسابها در قرارداد ، بنا به توافق طرفین ذکر خواهد شد .